Zasób 1

Unia Europejska

20
0°C
LIVE
ikona kamery

Edukacyjna Strefa Pingwina

 
Projekt „Edukacyjna strefa Pingwina – budowa infrastruktury edukacyjno- rekreacyjnej w gminie Andrychów w postaci międzypokoleniowego centrum aktywnego wypoczynku” 

Edukacyjna Strefa Pingwina jest projektem edukacyjno-integracyjnym  jako tematyczny plac zabaw, w którym woda jest niezbędnym elementem do zabawy, eksperymentowania i poznawania praw natury. Będzie stanowić uzupełnienie oferty kierowanej do dzieci i młodzieży. Zadaniem tego obiektu będzie edukacja poprzez zabawę i międzypokoleniowa integracja podczas aktywnego spędzania czasu. Strefa Pingwina ma sprzyjać budowaniu dobrych relacji społecznych angażując do aktywności osoby bez ograniczeń wiekowych. Planowana strefa stanowić będzie obszar, w którym uczestnicy będą mogli poznawać wodę i jej właściwości. Wiedza na temat wody, którą będzie można zdobyć przez aktywne poznawanie, to połączenie historii, geografii, biologii, fizyki i chemii. Od zasad używania wody po wiedzę, jak wielkim jest ona żywiołem. Na wielkim placu zabaw zostaną pokazane: przepływy, rzeki, zapory, koła wodne i elektrownie wodne. Dzieci i młodzież poznają ciekawe urządzenia i maszyny, będą je mogli sprawdzić i nauczyć się zasad ich działania. Poza nauką będzie można w aktywny sposób spędzić czas pokonując rozmaite przeszkody, uczące koordynacji i podnoszące sprawność fizyczną. Strefa połączy edukację ekologiczną z działaniami na rzecz środowiska naturalnego. Uczestnicy zapoznają się z zasobami wody na Ziemi oraz z procesem obiegu wody w przyrodzie. Ośrodek znajduje się na terenie strefy ochrony otuliny parku krajobrazowego Beskidu Małego. Obszar ten posiada niepowtarzalną architekturę krajobrazu 

CEL:

Celem inwestycji są potrzeby wynikające z potrzeb regionu takich jak: rozwój posiadanej oferty rekreacyjnej i jej urozmaicenie, zgodnie ze zidentyfikowanymi tendencjami rozwoju współczesnej turystyki, pełniejsze wykorzystanie potencjału i walorów krajobrazowych terenów Beskidu Małego, podjęcie działań  rekreacyjno-edukacyjnych w odpowiedzi na oczekiwania najliczniejszej grupy turystów przybywających do Czarnego Gronia – rodzin z dziećmi,

PLANOWANE EFEKTY:

Edukacyjna Strefa Pingwina będzie rodzinnym miejscem aktywnego wypoczynku. Użytkownicy Strefy to również zorganizowane grupy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Mając na uwadze obszar geograficzny użytkownikami Strefy będą przede mieszkańcy gminy Andrychów, powiatu wadowickiego oraz województwa małopolskiego, a także wszyscy przybywający w te okolice turyści. Celem Strefy jest zabawa, nauka i rekreacja dzieci i młodzieży w poznanie wiedzy o wodzie w sposób angażujący uczestników. Ideą jest stworzenie możliwości do wielostronnego rozwoju młodych ludzi, oraz rozwijanie ich talentów i wiedzy. Istotne jest stworzenie atmosfery sprzyjającej integracji rodzin, nawiązywania pozytywnych relacji poprzez wspólne działania i zabawę. 

WARTOŚĆ PROJEKTU:
1 429 291,98 zł (jeden milion czterysta dwadzieścia dziewięć tysięcy dwieście dziewięćdziesiąt jeden zł, dziewięćdziesiąt osiem groszy)
 
WKŁAD FUNDUSZY EUROPEJSKICH:
522 911,70 zł (pięćset dwadzieścia dwa tysiące dziewięćset jedenaście zł siedemdziesiąt gr).

Rekreacyjna Arena Czarnego Gronia

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij